Forum www.tyczyn.fora.pl Strona Główna www.tyczyn.fora.pl
forum o gminie Tyczyn
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WSIiZ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.tyczyn.fora.pl Strona Główna -> Tyczyn - nasza gmina / Kielnarowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eranet
Administrator



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 301
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tyczyn
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 23:24, 27 Maj 2010    Temat postu: WSIiZ

Specjaliści od kaizen zjechali z całego świata do Kielnarowej

Dziś w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Praktyków Kaizen. Około 80 około specjalistów dyskutuje o tym, czy japońska metoda zarządzania sprawdza się w każdej firmie.

Kaizen to japońska metoda zarządzania - ciągłe doskonalenie oparte na logice, zdrowym rozsądku, ciągłych drobnych usprawnieniach, bez nagłych kosztownych inwestycji. Jak i dlaczego warto stosować ją w praktyce, dyskutują eksperci z całego świata, podczas dwudniowej konferencji, która rozpoczęła się dziś w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.

- Konferencja integruje środowisko naukowców zajmujących się zarządzaniem i środowisko menadżerów jakości, inżynierów produkcji, a także menadżerów „Lean” (produkcja wyszczuplona bez marnotrawstwa) i menadżerów kaizen - wyjaśnia dr Grzegorz Wróbel z Katedry Mikroekonomii w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, organizator konferencji. - Do Rzeszowa przyjechało około 80 specjalistów z Polski i ze świata, w tym np. goście z Portugalii, Ukrainy i Serbii.

Jak eliminować w firmie marnotrawstwo

Tematem wiodącym konferencji jest „Flow Management”, czyli zarządzanie przepływami np. towarów, informacji i wiedzy. Podczas pierwszego dnia eksperci będą też mówić o tym, jak wdrożyć działania kaizen i jak je audytować w produkcji i administracji, a także jak efektywnie zastosować systemy logistyki wewnętrznej. Skupią się też m.in. na identyfikacji i eliminacji strat i marnotrawstwa w procesach produkcyjnych i usługowych oraz systemach wspomagania przepływu wiedzy i komunikacji w firmie.

Symulacje procesu produkcyjnego

Jutro w trakcie konferencji odbędą się zajęcia warsztatowe w laboratorium komputerowym i w salach ćwiczeniowych. Zajęcia komputerowe poprowadzą certyfikowani trenerzy z Centrum Szkoleniowego CISCO Entrepreneur Institute WSIiZ w Rzeszowie, a zajęcia symulacyjne poprowadzą eksperci z Kaizen Institute Polska, który jest współorganizatorem konferencji.

- Celem warsztatów jest przekazanie konkretnych, praktycznych umiejętności. Podczas symulacji procesu produkcyjnego uczestnicy będą uczyć się, jak wyrównywać czas pracy poszczególnych operatorów w tym procesie. W kolejnych warsztatach uczestnicy poznają program, który umożliwia komunikację on-line. Np. jeśli firma z Rzeszowa ma oddział powiedzmy w Japonii, może za pomocą tego programu zorganizować sesję on-line, w której pracownicy w czasie rzeczywistym biorą udział w szkoleniu lub wymieniają się informacjami. - wyjaśnia dr Grzegorz Wróbel.


10 Zasad kaizen:
1. Problemy stwarzają możliwości
2. Pytaj 5 razy „Dlaczego?” (Metoda 5 why)
3. Bierz pomysły od wszystkich
4. Myśl nad rozwiązaniami możliwymi do wdrożenia
5. Odrzucaj ustalony stan rzeczy
6. Wymówki, że czegoś się nie da zrobić są zbędne
7. Wybieraj proste rozwiązania – nie czekając na te idealne
8. Użyj sprytu zamiast pieniędzy
9. Pomyłki koryguj na bieżąco
10. Ulepszenie nie ma końca


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eranet
Administrator



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 301
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tyczyn
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:07, 11 Cze 2010    Temat postu:

Cytat:

Spartakiada dla osób niepełnosprawnych w Kielnarowej

W Kielnarowej odbyła się Podkarpacka Spartakiada dla Osób Niepełnosprawnych organizowana przez Katedrę Fizjoterapii WSIiZ i Koło Naukowe "Rehabilitant". Zawodnicy uczestniczyli w konkurencjach lekkoatletycznych, podnoszeniu ciężarów, strzelaniu z łuków. Była również atletyka terenowa na wózkach inwalidzkich, ścieżki ekologiczne z pokonywaniem barier i pokaz meczu rugby na wózkach. Uczestnicy wzięli także udział w konkursach tanecznych, wokalnych, recytatorskich i malarskich. Były także zajęcia z hipo - i dogoterapii. - To szansa na poprawienie jakości życia osób niepełnosprawnych poprzez aktywne formy rehabilitacji. Podczas spartakiady przybliżamy studentom problemy osób niepełnosprawnych. - podkreśla dr Helena Bartyzel-Lechforowicz z WSIiZ.

GW Rzeszów


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eranet
Administrator



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 301
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tyczyn
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 1:18, 18 Maj 2011    Temat postu:

W kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej powstało Centrum Edukacji Międzynarodowej z aulą na 300 osób, 15 laboratoriami wyposażonymi w najnowocześniejsze urządzenia i tarasem z widokiem na przepiękne Pogórze Dynowskie. We wtorek oficjalnie zostało oddane do użytku

CEM to inwestycja finansowana - jako jedyna spośród projektów niepublicznych uczelni - ze środków programu "Rozwój Polski Wschodniej". Budynek o powierzchni 5 tys. m kw. jest położony na wzgórzu w kampusie w Kielnarowej, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Pogórze Dynowskie. Inwestycja pochłonęła blisko 30 mln zł. Lucjan Hajder, dyrektor ds. informatyki WSIiZ, wspominał wczoraj, że inspiracją dla tworzenia w tym miejscu kampusu była przed laty wizyta w pięknie położonym Uniwersytecie George Mason pod Waszyngtonem. - To, co łączy oba obiekty, to połączenie technologii z naturą. Mam nadzieję, że dzięki inwestycji w zaawansowane technologie informatyczne staną się one bardziej popularne w regionie, a studenci będą je wprowadzać w firmach, w których będą pracowali - mówił Hajder, podkreślając, że rozwiązania, które zostały zakupione do CEM, to topowe technologie - najnowocześniejsze obecnie na rynku, proponowane przez takie firmy jak Hewlett Packard, Cisco oraz Microsoft.

Prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ, przypomniał, że uczelnia w tym roku obchodzi 15. rocznicę powstania. - Od początku postawiliśmy na IT. Wprowadziliśmy indeksy i legitymacje elektroniczne, a nasza spółka zależna sprzedaje system zarządzania uczelnią, który niebawem będziemy instalować na AGH. Ta inwestycja to kolejny etap postępu technologicznego - mówił rektor Pomianek.

Sercem kampusu jest serwerownia. Do szafy, w której mieści się główny serwer, podciągnięto blisko tysiąc kabli, a w pracowniach komputerowych tradycyjnych komputerów nie ma - są monitory i klawiatury, a całą pracę wykonuje serwer. - Dzięki temu dostęp do swoich zasobów student ma z każdego miejsca na świecie - wyjaśniali informatycy WSIiZ.

Drugie piętro uczelni zajęte jest przez sale dydaktyczne i wykładowe. W beżowo-czerwonej auli jest 300 miejsc i zawieszone na tylnej ścianie "centrum dowodzenia", w którym może być prowadzone np. symultaniczne tłumaczenie.

Na prezentację "topowych technologii" uczelnia zaprosiła gości do laboratoriów. Zaczęło się od lekkiego kalibru: laboratorium wyposażonego w sprzęt do obróbki graficznej. Każde stanowisko to sporych rozmiarów monitor, klawiatura i tablet.

Wrażenie robi laboratorium finansowe, symulujące pracę Giełdy Papierów Wartościowych. - To jedyne takie laboratorium w środkowo-wschodniej Europie - przekonuje Urszula Pasieczna, rzeczniczka WSIiZ. Na ścianach laboratorium wisi tablica interaktywna, video wall - specjalny wyświetlacz podzielony na sześć sekcji, z których każda może pokazywać inną informację finansową, oraz duży telewizor wyświetlający informacje biznesowe. - Z punktu widzenia zajęć ma to kluczowe znaczenie, bo pozwala studentom obserwować reakcje rynku na newsy biznesowe - mówi dr Andrzej Cwynar, dyrektor Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSIiZ. Stanowiska pracy zostały tak ustawione, by można było na nich symulować pracę analityka giełdowego, brokera czy maklera. Na każdym są podwójne monitory LCD i terminale z platformami transakcyjnymi, na których można ćwiczyć zakładanie rachunku bankowego i prowadzenie inwestycji. - Specjalne oprogramowanie trenerskie wykonane na nasze zamówienie to nie jest rozwiązanie standardowe, dostępne dla wszystkich na rynku. Pozwala ono nauczycielowi na wygodne zarządzenie treścią, która się wyświetla, a studenci ćwicząc podejmowanie decyzji, ich skutki widzą natychmiast - wyjaśnia.

Równie duże wrażenie robi wyposażenie laboratorium wirtualnych rzeczywistości. Jest tam pierwsza na polskiej uczelni jaskinia 3D wyposażona w cztery potężne ekrany. Po założeniu specjalnych rękawic i okularów użytkownik widzi trójwymiarowy obraz generowany przez komputery, który tworzy wirtualną rzeczywistość w jaskini. Na ekranach wyświetlany jest dowolny obraz, np. góry, morze, las albo jakieś pomieszczenie. Użytkownik może chodzić po wirtualnym świecie, słuchać dźwięków. Dzięki specjalnym rękawicom może nawet dotykać wirtualnych przedmiotów i przenosić je z miejsca na miejsce.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.tyczyn.fora.pl Strona Główna -> Tyczyn - nasza gmina / Kielnarowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin